مشاورین املاک اردبیل

پروانه تخصصی + جزوه و سوالات

وبلاگ

۱۰ مهر ۱۴۰۲ 390 بازدید
مشاورین املاک اردبیل

براساس آیین‌نامه مشاغل تخصصی و فنی (موضوع ماده (۱۳ )قانون نظام صنفی مشاغل فنی و تخصصی  برای اخذ پروانه کسب نیازمند گواهینامه فنی و تخصصی می باشند.

پروانه تخصصی و فنی گواهینامه ای است که برداشتن مهارت انجام دادن کارهای تخصصی یا فنی دلالت دارد و به وسیله مراجع ذی صلاح صادر می شود که مراجع صدور سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و یا سازمان ها و دستگاه هایی که مطابق مقررات (سازمان ثبت اسناد و املاک برای مشاورین) مکلف به صدور پروانه تخصصی وفنی می باشند.

 صدور پروانه کسب برای مشاغل تخصصی مستلزم اخذ پروانه تخصصی و فنی از مرجع صدور به وسیله متقاضی است و اگر متقاضی واجد شرایط لازم برای اخذ پروانه تخصصی و فنی نباشد، حضور یک نفر شاغل دارنده پروانه تخصصی و فنی در واحد صنفی برای صدور پروانه کسب مشروط، به نام متقاضی کافی است. صدور پروانه تخصصی براساس نظریه مرجع صدور منوط به برگزاری دوره های آموزشی و اخذ آزمون های کتبی، عملی و یا هر دو خواهد بود.

یکی از مشاغلی که نیاز به پروانه تخصصی دارد، شغل مشاور املاک می باشد. مشاور املاک و خودرو که در این دستورالعمل به اختصار مشاور خوانده می‌شود به شخصی اطلاق می‌گردد که با داشتن شرایط لازم به امر خرید و فروش املاک و خودرو یا دلالی و واسطه‌گری معاملات مذکور با رعایت قوانین و مقررات حاکم بر آنها مبادرت می‌نماید. برای آگاهی و مطالعه بیشتر جهت شرکت در آزمون پروانه تخصصی، در ادامه جزوه مربوطه و برخی از نمونه سوالات سال های گذشته در اختیار شما گذاشته می شد.

جزوه و نمونه سوالات پروانه تخصصی

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *